10 Zasad, mówiących jak zadbać o swoją skórę, aby była piękna

Nie zawsze jesteśmy w pełni świadomi tego, jak niekiedy niszczymy własną skórę, która później staje się matowa i obwisła. Jeśli chcemy, aby pozostała ona piękna i zdrowa, to musimy się nieco do tego przyłożyć. Witaminy w tabletkach nie wystarczą. Potrzebne nam są te, które pochodzą z natury, czyli z warzyw, owoców, orzechów oraz ziół. Jeśli chcemy być piękni i młodzi to trzeba poświęcić na to trochę czasu. Niestety, nic się samo nie zrobi. Najlepiej jest mieć kalendarz, w którym zapiszemy, co jest dzisiaj do zrobienia i będziemy odznaczać ptaszkami wszelkie czynności, które zostały wykonane. Nie mamy tu jednak na myśli sprzątania czy odkurzania, ale dbanie o cerę, skórę całego ciała oraz zdrowie ducha. Poznaj, więc 10 zasad, których powinnaś przestrzegać, jeśli chcesz być pełna wigoru i blasku, nawet, jeśli Twój wiek nie zawsze na to pozwala.

1. Ochrona przez słońcem

Jaki jest najlepszy sposób na opalanie? Oczywiście ruch ii wysiłek fizyczny. Leżąc „plackiem” na plaży, nie będziemy się opalać bezpiecznie, a co więcej, nabawimy się nieprzyjemnych pęcherzy. Pamiętaj, więc, aby nie wychodzić na zewnątrz wtedy, kiedy jest najgoręcej, ale w późniejszych godzinach lub rano. Nie zapominaj także o kremie z filtrem, którego warstwę, trzeba, co jakiś czas odnawiać.

2. Używaj delikatnego mydła

Masz przesuszona i zaczerwienioną skórę? Jest ona zapewne spowodowana kosmetykami, jakie używasz lub ich brakiem. Kupując el pod prysznic, zwróć uwagę, aby był on łagodny dla skóry i nie podrażniał.

3. Prysznic czy kąpiel?

Oczywiście, dla naszego ciała dużo lepszy jest pysznić, który powinien być robiony przy użyciu letniej wody, dzięki temu nasze ciało będzie jędrne i zdrowe. Unikajmy leżenia w wannie, gdyż nie jest to dla nas najlepsze, a co więcej jest wtedy używana ciepła lub nawet gorąca woda, która szkodzi naszemu organizmowi oraz skórze.

4. Delikatne osuszanie skóry

Pamiętaj, aby po skończeniu prysznica, porządnie wypłukać się z piany, a po wyjściu z niego bardzo delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem, przykładając go. Nie wolno mocno pocierać nim skóry!

5. Codzienne nawilżenie

Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy mieć zdrową i jędrną skórę. Niech nawilżanie jej po każdym prysznicy stanie się Twoim nawykiem.

6. Ciepłe ubrania

Podczas zimy, nasza skóra jest wrażliwa i każdy wiatr oraz mróz, zaczyna ja podrażniać. Dlatego należy pamiętać, aby zawsze ubierać się adekwatnie ciepło do pogody.

7. Odpowiednia ilość płynów

Dostarczanie wody do organizmu to podstawa nawilżenia skóry. Pamiętaj, aby wypijać minimum 8 szklanek wody dziennie. Może być ona pod postacią także herbat czy zup.

8. Zdrowa dieta

Jest to najlepszy sposób na naturalne piękno. Pamiętaj, aby każdego dnia spożywać przynajmniej 5 warzyw i owoców, które zawierają przeciwutleniacze. Dziki temu zachowamy młodość na dłużej.

9. Niezbędny sen

Każdy z nas potrzebuje snu. Jednak nie każdy o tym pamięta, więc często skóra jest szara i bez „życia”. Aby prawidłowo funkcjonować orz cieszyć się promienna cerą, musimy spać odpowiednią ilość godzin, czas zależy od tego, czego wymaga nasz organizm.

10. Precz z tytoniem!

Jeśli palisz papierosy, to koniecznie je rzuć, ponieważ pogarszasz stan swojej skóry oraz zdrowie. 

 

Story Page