Czego unikać, by mieć ładną cerę?

Ładna cera, to marenie każdej dziewczyny. Jednak nie każda może je pełnić. Bardzo dużo nastolatków cierpi z powodu trądziku, który w dzisiejszych czasach atakuje miliony osób i to nie tylko w okresie dorastania. Ponieważ jest to choroba cywilizacyjna, to wyleczenie go jest bardzo trudne i stanowi wiele kłopotów. Niektórzy są na te chorobę skazani, ale tylko i wyłącznie przez władne zaniedbania.

Jak pozbyć się trądziku?

 Posiadając trądzik, musisz unikać bardzo wielu rzeczy. Na pierwszym miejscu są oczywiście papierosy i alkohol, które najbardziej szkodzą nie tylko naszej cerze, ale także całemu organizmowi. Błędem numer dwa, jaki popełniamy jest jedzenie fast foodów oraz potraw tłustych, smażonych na tłuszczu. Jest to najczęstsza przyczyna występowania problemów z cerą. Jeśli Cienie także dotyczy ten problem, to spróbuj odstawić na miesiąc śmieciowe jedzenie, a zobaczysz różnicę. Zresztą, poprawi to nie tylko twoją cerę, ale także zdrowie, ponieważ spożywanie takich potraw bardzo często prowadzi do otyłości i wielu chorób. A więc pozbędziesz się krostek oraz schudniesz parę kilo.

A co ze słodyczami? Względem tej przyjemności jest wiele faktów i mitów. Jednym z nich jest to, że nie mają one wpływu na stan naszej skóry. Błąd! Mają i to ogromny. Panuje dużo opinii, że czekolada wcale nie jest szkodliwa przy problemach z cerą. Rzeczywiście, ale tylko ta gorzka i tylko w małych ilościach. Wszelkie mleczne i nadziewane są dla naszej twarzy zabójcze. Niektóre dziewczyny, twierdzą, że tydzień nie jadły słodyczy i wcale się nie poprawiło. Nie jest to jednak takie proste. Zanim nasz organizm usunie wszelkie szkody, jakie wyrządził cukier, to trochę poczekamy, ale warto.

Błędy w zewnętrznej pielęgnacji skóry

Dość dużo liczba osób, będących w okresie dojrzewania ma problem z przetłuszczającą się cerą. Jak z tym walczą? Przesuszając ją i jest to ogromny błąd, ponieważ jeszcze pogarszają swoją sytuację. Skąd bierze się tłusta skóra? Jeśli twarz jest zbyt sucha, to nasz organizm broni się przed tym, wytwarzając sebum. A więc najlepszym sposobem na poprawę stanu jest nawilżenie, gdyż właśnie tego potrębuje nasza twarz.

Czego powinniśmy unikać w pielęgnacji takiego typy cery? Przede wszystkim wszelkich maści i smarowideł, które przesuszają skórę. Nie nakładajmy także tłustych kremów, które zatykają pory, ponieważ doprowadzimy do wysypu nowych krostek. Wybierajmy lekkie kremy i oleje, które nie tylko zmatowią cerę, ale dadzą jej odpowiednie nawilżenie.

 

 

Story Page