DERMEDIC BABY EMOLIENT LINUM Lekki balsam do ciała 205g

Da mam posiadająca miesięcznego dzidziusia ma zazwyczaj problem z dobraniem odpowiednich preparatów. Jest to szczególnie trudne, jeśli nie potrafimy czytać składów produktów oraz nie potrafimy określić, czy produkt jest dobry dla naszego maluszka czy nie. Dlatego też, każda mama powinna nabyć te umiejętność, aby nie zaszkodzić swojemu dziecku złymi składnikami.

Jakie produkty wybierać i na co zwracać uwagę?

Jeśli chodzi o szampony, to zawsze musimy zwracać uwagę na odpowiedni skład. Nie powinien ona zawierać substancji szkodliwych. W przypadku dziecięcych produktów panuje przekonanie, ze skoro jest przeznaczony dla noworodków, to posiada naturalne i delikatne składniki. Nie jest to jednak prawda, ponieważ możemy się spotkać ogromną ilością produktów dla dzieci, które posiadają niepokojące składy i mogą prowadzić do różnych chorób skóry. Tak naprawdę, to bardzo ciężko jest znaleźć produkt, który będzie idealny dla maluszka, ponieważ większość się nie nadaje. Podobna sytuacja jest w przypadku balsamów do ciała dla maluszków. Zawierają one substancje, które także są nieodpowiednie dla delikatnej i wrażliwej skóry maluszka, który każdy negatywny składnik odczuje dwa razy mocniej niż my.

Czego unikać w takich produktach? Przede wszystkim SLS, SLES, silikonów, sztucznych barwinków, parabenów, olei mineralnych, wazeliny oraz wszelkich ulepszaczy konsystencji, a także konserwantów. Oczywiście, znalezienie takiego produktu jest kłopotliwe i wiąże się z długimi poszukiwaniami, ale jeśli uda się nam raz, to za drugim już będziemy wiedzieć, co kupować.

Idealny balsam dla maluszka

Posiadając noworodka, który ma dopiero miesiąc, musimy szczególnie przyjrzeć się składom produktów. Idealnym rozwiązaniem w naszych kłopotach jest DERMEDIC BABY EMOLIENT LINUM Lekki balsam do ciała. Dostaniemy go w bardzo wygodnym opakowaniu, które posiada pompkę orz pojemność 205g. jego skład jest wręcz idealny, ponieważ posiada tylko olej lniany, glicerynę, alatoninę, D – Panthenol oraz maso shea. Jak widać, nie spotkamy się z żadnymi szkodliwymi produktami, które są zawarte w tym preparacie.

Czego możemy się spodziewać po tak idealnie prostym składzie? Co nam ten produkt zapewnia? Przede wszystkim wygładzenie, nawilżenie i regenerację uszkodzonej czy popękanej skóry. Nawet, jeśli skóra noworodka czy nawet jego mamy jest sucha i napięta, to ten balsam do ciała, poradzi sobie doskonale z tym problemem. Zapobiega również powstawaniu świądu i ma doskonałą konsystencję.

 

 

Story Page