Domowe sposoby na nawilżenie suchej skóry nóg

Każda kobieta bez względu na to ile ma lat, chce być piękna i podziwiana. Jednak często dokuczają nam różne dolegliwości, których pozbycie się nie zawsze jest łatwe. Bardzo dużo kobiet, zaniedbuje swoja urodę i zdrowie. Zazwyczaj, staramy się pomagać swojej skórze, ale odbywa się to tylko wtedy, kiedy sobie akurat o tym przypomnimy. Jednak, potrzebuje ona codziennej opieki.

Zawsze, największy problem mamy ze stopami, które szczególne w lecie są suche i szorstkie, a nasze pięty są wręcz ostre. Jest to czas, kiedy je pokazujemy, więc często trzeba zakładać buty, w których nie widać naszego zaniedbania. Także skóra nóg jest często pomijana i czasem sobie przypomnimy, aby je posmarować, ale częściej tylko weźmiemy prysznic i tyle.

Jak przywrócić nawilżenia naszym nogom?

Od czego najlepiej zacząć? Oczywiście od pozbycia się starego i suchego naskórka, który jest położony całą warstwą na naszych nogach. W tym celu robimy peeling. Mamy do wyboru dwa warianty: numer jeden, to kawa „fusiasta” oraz oliwa lub oliwka dla dzieci. Numer dwa, to cukier biały i oliwa lub także oliwka dla dzieci. Możemy użyć także innego oleju, jeśli mamy pod ręką, ale raczej rzepakowego unikajmy, ponieważ nie jest on dobry w ogóle dla ludzkiego organizmu. Starajmy się także nie używać olei rafinowanych, ale korzystajmy z tych naturalnych.

Jak przeprowadzić taki zabieg? Polewamy nogi wodą, porządnie polewamy olejem, który wybrałyśmy i wcieramy kawę lub cukier, delikatnie masując. Pamiętajmy, aby nie robić tego mocno i na siłę, ponieważ uszkodzimy naskórek. Jeśli nasz skóra nie jest bardzo przesuszona i nie posiada znacznych stwardnień, to możemy użyć kawy. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z dużą ilością martwego naskórka, korzystamy z cukru.

Jak pielęgnować nogi?

Po zdrobnieniu naszego peelingu, musimy odżywić nasza skórę oraz przywrócić jej florę bakteryjną. Możemy to zrobić za pomocą kremów, balsamów olejków. Używając drogeryjnych produktów, zawsze należy pamiętać, aby czytać ich skład. Bardzo ważne, aby używać tylko składników naturalnych. Są one, co prawda droższe, ale dają lepsze efekty i zapewniają zdrowie, ponieważ szkodliwe substancje nie przedostają się z skóry do krwioobiegu. Dlatego też, przy nawilżaniu nóg, najlepiej jest korzystać z olejków. Mają one doskonały zapach, a także cudowne działania. Nie są one tak drogie jak mogłoby się wydawać, ale jeśli chcemy olej dobrej jakości, to trzeba się nastawić na większy wydatek.

Pamiętaj, aby nawilżać po kąpieli i prysznicu nie tylko nogi, ale także całe ciało. Powinno nam wejść to w nawyk. 

 

Story Page