Jak dbać po ciało, aby było piękne i zdrowe? (Część1)

Każda z nas chce być piękna i zdrowa i jest to całkowicie normalne. Jednak czasem chcemy, aby tak było, ale nic kompletnie tym kierunku nie robimy. W czasie, kiedy jesteśmy nastolatkami i pojawiają się pryszcze, to walczymy z nimi, przesuszamy cerę i wyciskamy krostki, a zapominamy o tym, że niekiedy wystarczy po prostu odpowiednio pielęgnować nasza twarz lub dostarczyć organizmowi witaminy. Zaczynamy zazwyczaj o siebie dbać dopiero, jak pojawią się zmarszczki, wtedy nawilżamy nasza skórę i robimy różne maseczki. Jak dbać o całe ciało, aby nas nie zawiodło i cieszyło się zdrowiem? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się szczegółów.

Groty solne

Czasem, a nawet często, chcemy odpocząć od miejskiego zgiełku i nieco się zrelaksować. Co nam w tym pomoże? Oczywiście solne jaskinie. Dzięki zawartości soli w takich miejscach, która gromadziła się tam latami, został stworzony klimat podobny do morskiego. Za jego pomocą możemy wyleczyć się z nieżytu nosa, pylicy płuc oraz innych dolegliwość oddechowych. Co więcej, możemy także pozbyć się łuszczycy czy zapalenia skóry.

Jaskinie nie tylko leczą, ale także są piękne i godne zobaczenia. Możemy w nich odetchnąć, odpocząć i podziwiać piękno, jakie stworzyła przyroda. Jeśli mamy okazję zajrzeć do groty solnej, to koniecznie się tam wybierzmy i nie zwlekajmy.

Jak się opalać?

Każda z nas kocha słońce i opalanie się – no, oprócz tych pań, które mają bardzo wrażliwą skórę. Bardzo często będąc na plaży czy nad jeziorem lub nawet u siebie na ogrodzie, opalamy się leżąc „plackiem” na ręczniku. A zastanawiałaś się jak wtedy czuje się Twoja skóra? Jak wiadomo, po opalaniu, bardzo często pojawia się zaczerwienienie, ból, a czasem nawet pęcherze. Dość częstym zjawiskiem jest także łuszczenie się skóry. Mimo iż nie jest to bolesne, to bardzo brzydko wyglądają plamy jasne na ciemnej cerze. Jak uniknąć takich skutków?

Brak siły? Sprawdź tabletki dodające energii

Aby nie nabawić się raka skóry, musimy przestrzegać pewnych zasad. Nie sprawią one, że się nie opalisz, więc nie ma się, co bać. Z pewnością, spotkamy bardzo mało kobiet, które używają filtrów, nie tylko do twarzy, ale także do reszty ciała. A tego aspektu, zaniedbywać nie możemy. Nawet, jeśli natura obdarzyła nas wyjątkowo ciemną karnacją, to zawsze trzeba ją chronić przed słońcem. W przypadku jasnej i wrażliwej cery, warto jest używać filtr 50+, a jeśli chodzi o ciemną to wystarczy nawet 10. Nawet, jeśli Twoja skóra nie lubi słońca, to nie musisz nakładać centymetrowej warstwy kremy, ale po prostu wystarczy, co jakiś czas zmyć starą i nałożyć świeżą na ciało. 

 

Story Page