Jak dbać po ciało, aby było piękne i zdrowe? (Część2)

Chcesz, aby twoje ciało było ciągle piękne i młode? A co robisz w tym kierunku? Bardzo wiele kobiet, zaniedbuje zarówno urodę jak i zdrowie. Nawet, jeśli się w końcu opamiętają, to okazuje się, że jest za późno. Dlatego, nawet, jeśli jesteś nastolatką i nie doskwiera Ci trądzik, pomyśl o tym, że twoja cera potrzebuje nawilżenia oraz nieco witamin. Najlepszym sposobem na dostarczenie witamin do organizmu, jest oczywiście jedzenie warzyw. Działają one znacznie lepiej niż te w tabletkach, ponieważ poprawę czujemy znacznie szybciej. Co jeśli jednak zaniedbałyśmy się i oświecenie przyszło dopiero w późniejszym wieku? Trzeba się leczyć. Aby robić to domowym sposobem, zapoznaj się z poniższym artykułem, który Ci nieco przybliży sposoby dbania o ciało.

Pozbywamy się halluksów

Halluksy, to bardzo dokuczliwy i często bolesny problem. W niektórych przypadkach, pojawia się on już wieku nastoletnim. Są to jednak początki i musimy już w tym momencie z nimi walczyć. Skąd się biorą halluksy? Zazwyczaj ich występowanie jest spowodowane chodzeniem w butach na wysokich obcasach. Nasza noga jest wtedy w bardzo nienaturalnej pozycji i cały ciężar ciała jest oparty na przednich częściach stopy. Możemy także je odziedziczyć. Nie musi ich mieć mama, aby posiadała je córka, może się okazać, że nasza dolegliwość została odziedziczona po babci.

Jak walczyć z halluksami? Oczywiście, najlepsze efekty przynoszą ćwiczenia, dzięki którym zmiana się cofnie. Należy bardzo często, łapać stopami różne przedmioty. Możemy np. wziąć ołówek i rysować nim noga na kartce. Kolejnym ćwiczeniem jest oddalanie dużego palucha od reszty palców na możliwie największą odległość. Ćwiczenia należy powtórzyć kilka razy. Dodatkowo, powinniśmy robić masarze stóp, szczególnie w okolicy zmian oraz moczyć stopy w wodzie z sodą oczyszczoną.

Jak walczyć z cellulitem?

Często słyszymy, że prawdziwa kobieta, trochę cellulitu mieć musi. Jednak to jest tylko powiedzenie, a tak w rzeczywistości, to każda z nas chce się go pozbyć jak najszybciej. Jaki jest najlepszy na niego sposób i czym cellulit jest? Jest to nieregularne rozłożenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Jednak z tym możemy walczyć. Oczywiście, najlepszym sposobem są ćwiczenia fizyczne lub bieganie. Dodatkowo, możemy stosować peelingi gruboziarniste z dodatkiem olejków eterycznych, które odpowiadają za pozbywanie się tego problemu, jak np. cytrusowe.

Zobacz też witaminy dodające energii

 

Story Page