Jak się depilować?

Każda z nas, uwielbia jak jej ciało jest gładkie i jędrne. Jednak nie zawsze nie zawsze mamy czas na depilację. Bardzo często, nie mamy także chęci, aby to robić, więc pozwalamy sobie na drobne włoski, które nie są bardzo widoczne na nogach czy pod pachami. Jednak do takiej sytuacji dopuszczamy tylko zimą, kiedy na dworze mróz i na noszenie krótkich spodenek raczej się nie zanosi. Niektórzy mają problem ze swoim owłosienie, które nie tylko bardzo szybko rośnie, ale także jest bardzo trudne do zgolenia.

Bardzo często mamy problemy z depilacją miejsc intymnych. Jest to nie tylko dość bolesne, ale także pozostaje wtedy podrażniona i poraniona skóra od maszynki. Dodatkowo, większość kobiet, używa do tych celów zwykłego mydła, które może potęgować dyskomfort. Aby depilacja przebiegała bezboleśnie i bez urazowo, musimy wiedzieć jak się do niej dostosować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj poniższy artykuł i pozbądź się uciążliwych podrażnień, krostek czy pieczenia skóry.

Jak golić nogi?

Czym najczęściej męczymy swoje nogi? Oczywiście, maszynką jednorazową i to w dodatku, przeznaczoną dla mężczyzn. Często, tłumaczymy się tym, że są one znacznie ostrzejsze niż damskie i dzięki temu lepiej golą. Mają one jednak pewną wadę, mianowicie, chodzi tu o bardzo ważny element, jakim jest pasek nawilżający. W przypadku maszynek dla kobiet, jest on bardzo często nasączony aloesem, dzięki czemu podrażnienia są dużo mniejsze i nie tak uciążliwe. Wiadomo, że mężczyźni maja skórę twardszą, więc im nie jest potrzebna, aż taka dawka nawilżenia.

Brunetki, maja dużo większy problem z goleniem nóg niż blondynki. Ich włosy są mocniejsze i ciemne, co utrudnia depilację i powoduje, że jest ona konieczna nawet codziennie. Dlatego też, używanie maszynek, jest nie tylko niekomfortowe, ale czasochłonne. Dlatego też, warto użyć w tym, celu depilatora lub wosku. Wosk, możesz zrobić samodzielnie w domu, tak samo jak pastę cukrową, która jest dość skuteczna, jeśli potrafimy się nią posługiwać. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest depilator. Warto jednak, aby posiadał on paski chłodzące lub nawiew zimnego powietrza. Dzięki temu, nie będzie to bolesny zabieg. Pamiętajmy jednak, że aby włoski pogolić, muszą one mieć długość około 5 mm. Nie jest, więc rozwiązanie dla niecierpliwych. Towarzysza także temu zabiegowi wrastające włoski, których musimy się pozbywać, ścierając skórę specjalną gąbką, którą znajdziemy w każdej drogerii.  

 

Story Page