niania Warszawa

Niania – wybór rodzica

Niania – Trudny wybór

Opieka nad dzieckiem to nierzadko bardzo trudne zadanie, zwłaszcza jeśli nasz podopieczny jest zupełnie obcą osobą z którą nigdy wcześniej nie mieliśmy kontaktu. Z takim zadaniem zmierzają się wszystkie nianie, które podejmują pracę w nowym miejscu nawet jeżeli jest to niania Warszawa.

Od czego zacząć?

Kiedy poszukujemy pracy jako opiekunka, musimy wziąć pod uwagę fakt, że pierwsze spotkanie nie będzie świadczyło o pewnym zatrudnieniu. Na początek musimy sprawić dobre wrażenie na rodzicach dziecka, a następnie zostać zaakceptowani przez samego malucha. Podobnie jak opiekunka, tak i dziecko musi się po prostu przyzwyczaić do nowej sytuacji. Dla niani jednak jest to znacznie prostsze, dlatego też bardzo często dziecko jest zapoznawane z przyszłą opiekunką przez kilka dni. Takie „oswojenie”, jeszcze przy rodzicach pozwoli szybciej zaakceptować opiekunkę, co także wpłynie na ich relacje gdy pozostaną sami.

Odpowiednie kwalifikacje.

Jak doskonale wiemy, niania powinna mieć także odpowiednie kwalifikacje. Nie tylko fakt, że dziecko czuje się z daną opiekunką dobrze zaważy o tym, że zostaniemy zatrudnieni. Ogromne znaczenie ma dzisiaj także doświadczenie. Jeśli takie posiadamy, warto jest o tym wspomnieć na rozmowie kwalifikacyjnej. W końcu rodzice poszukują osoby, która idealnie zaopiekuje się dzieckiem podczas ich nieobecności.

A co ze świeżo upieczoną nianią?

Niania, która dopiero zaczyna swoją pracę w tej branży z pewnością nie będzie mogła wykazać się jakimiś wielkimi kwalifikacjami, dlatego też istotne jest aby ukazać jaką szkołę mamy skończoną. W końcu każdy z nas kiedyś musiał podjąć swoją pierwszą pracę, dlatego też jeśli nie masz kwalifikacji, a oferta pracy takich wymaga, nie rezygnuj z rozmowy. W wielu przypadkach kwalifikacje są jedynie dodatkowym atutem dla rodziców, najważniejsze jest by niania była ciepłą, sympatyczną i cierpliwą osobą. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, ale szczerość i naturalne wzbudzanie zaufania ma także kluczowe znaczenie. Dlatego bardzo często rodzice już po zobaczeniu niani wewnętrznie czują, że to odpowiednia osoba do opieki nad ich potomstwem.